Eğitmen ve Danışmanlarımız


 

Burak İNAL

(Wellpoint Akademi Genel Müdürü)

1968 yılında Gaziantep’te doğdu.

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

İş hayatına Halk Yaşam Sigorta’da analist yazılımcı olarak başladı. Ardından beş yıl süreyle Servus Bilgisayar’da önce teknik destek uzmanı, sonra orta ölçekli sistemler yöneticisi olarak görev yaptı. 1998 yılında kurduğu ve beş yıl süreyle genel müdürlüğünü yaptığı Omikron’dan ayrıldıktan sonra, uydu iletişim alanında çalışan Satlynx’te dört yıl süreyle ülke müdürlüğü yaptı. 2007’de Kazakistan’a giderek Capital Partners’da satın alma müdürlüğü yaptı.

Ardından iki yıl süreyle Nevotek’te bölge satış müdürlüğü, yine dört yıl Mapfre’de yönetişim, iş analizi ve proje yönetimi departmanı yöneticiliği görevlerinde bulundu.

2014 yılı başında eğitim danışmanlık sektörüne girdi, 2015’te de Wellpoint’e katıldı. Evli ve iki çocuk babası. Çok iyi derecede İngilizce biliyor.

Uzmanı olduğu Konular & Eğitimler:

 • A Sınıfı İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı
 • NEBOSH Uluslararası Genel Sertifika
 • Kaza Araştırma ve Kök Sebep Analizi
 • Temel İş Güvenliği Eğitimleri
 • Acil Durum ve Kriz Yönetimi
 • İş İzni Yönetimi
 • Kurumsal İş Liderliği

 

Volkan TERZİOĞLU

(Wellpoint Akademi İş Geliştirme Müdürü, Danışman)

1967 yılında Sivas’da doğdu.

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

İş hayatına Halk Yaşam Sigorta’da analist olarak başladı. Ardından İsviçre Hayat Sigorta’nin kuruluşunda yer alarak Teknik bölümlerde yönetici olarak görev yaptı. 1997 yılında kurduğu ve beş yıl süreyle genel müdürlüğünü yaptığı Akademi Yazılım ve Danışmanlık’tan ayrıldıktan sonra, sağlık sigortacıları pazarının öncü şirketlerinden Bayındır Hayat Sigorta’da 5 yıl süreyle Teknik ve Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığı yaptı, satış ve operasyon ekibinin eğitimlerine katıldı. 2007’de İsvicre Hayat Sigorta’nın Ergo’ya satışı sonrasında emeklilik şirketinin kuruluş projesini yönetmek üzere Ergo’da İcra Komitesi Üyesi olarak görev aldı.

Ardından danışman ve eğitimci olarak uluslararası bir danışmanlık şirketinde eğitmen ve yönetim danışmanı olarak çok sayıda kurum ve çalışanın eğitiminde görev aldı, danışmanlık hizmetlerinde bulundu.

2013 yılı başında eğitim danışmanlık sektörüne girdi, 2016’da Wellpoint’e katıldı. Evli ve bir çocuk babası. Çok iyi derecede İngilizce biliyor.

Uzmanı olduğu Konular & Eğitimler:

 • C Sınıfı İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı
 • NEBOSH Uluslararası Genel Sertifika
 • Kurumsal Risk Yönetimi
 • Kurumsal İş Liderliği

 

Yalçın Sayın

(Wellpoint Akademi Danışmanı)

1967 yılında Karaman’da doğdu.

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

İş hayatına önemli film projelerinde asistan yönetmen ve görüntü yönetmeni olarak başladı. Ardından 1999 yılında Mynet, bünyesinde servis operasyonları direktörü olarak 6 yıl çalıştı. 2006 yılında Genel Müdür olarak E-kolay’a geçti. Burada da iki yıla yakın süre ile görev yaptıktan sonra Pimaş A.Ş.’de çalışmaya başladı. Pimaş bünyesinde Fabrika Müdürlüğü, üretim sistemleri koordinatörlüğü gibi çeşitli üst düzey yönetici konumlarda çalıştıktan sonra şirketin Deceunink tarafından satın alınması ile bağımsız yönetim danışmanlığı hizmetleri vermeye başladı. Bugün de özellikle endüstriyel üretim tesislerine özel danışmanlık hizmetleri veriyor.

2016’da Wellpoint’e katıldı. Evli ve bir çocuk babası. Çok iyi derecede İngilizce biliyor.

Uzmanı olduğu Konular & Eğitimler:

 • C Sınıfı İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı
 • İş ve Çalışma Hukuku
 • Kurumsal Risk Yönetimi
 • Kurumsal İş Liderliği

 

Beyza Erkan 

(Wellpoint Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdür)

1984 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu.

2006 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Ana bilim dalından ikincilikle mezun oldu. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun oldu ve ardından 2014 yılında girmiş olduğu Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans bölümünden 2017 yılında mezun oldu.

İş hayatına 2007 yılı Şubat ayında moleküler biyoloji ve genetik laboratuvar ürünlerine ait bir markanın Türkiye distribütörü olan Hassgen Sağlık Sistemleri firmasında “ Ürün Sorumlusu” olarak başladı. 2009 yılı sonu itibariyle 2012 yılına kadar sırasıyla “Özel Kartal Göz “ ve “İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde biyolog & tetkik personeli olarak görev aldı.

2012 yılında eğitim sektörüne geçmiştir ve 2012 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika veren özel eğitim kurumlarında ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel sürücü kurslarında mesul müdür ve ilk yardım eğitmenliği pozisyonlarında görev almıştır.

2016 yılında Wellpoint Akademi’ye katıldı. Kurumunda Mesul Müdür ve İlk Yardım Eğitmenliği görevlerini yürütmektedir.