Sodexo Çalışanlarına Yüksekte Çalışma Eğitimi


 

SODEXO PERSONELİ YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMLERİNİ WELLPOİNT AKADEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİ

21 Temmuz 2015 tarihinde Procter & Gamble Gebze fabrikasında görev yapan Sodexo çalışanlarına Yüksekte Çalışma, Merdivende Çalışma, Manlift ve Cherry Picker ile Çalışma Eğitimleri verildi.

IMG_20150721_115746829

Oldukça yoğun bir gündem ile geçen eğitim çalışmasına gösterilen ilgi gerek eğitimcimizi gerekse de gözlemci olarak katılan beni çok memnun etti.

Eğitim çalışması boyunca, dört adet kısa sınav, çalışma salonunda ekipman test ve uygulaması, fabrika sahasında da yerinde uygulama yapıldı.

Çalışmaya katılan Sodexo çalışanlarının titiz ve dikkatli yaklaşımları, Procter & Gamble’ın tesislerinde sergilediği titizliği de yansıtan bir nitelikteydi.

IMG_20150721_115753664

Bir çok deterjan fabrikasında “house keeping” ciddi bir sorun iken Procter & Gamble tesislerinde paketleme sahasının bile temizliği ve düzeni örnek gösterilebilecek bir durumdaydı. Bu güzel görünümün ardında hem Sodexo hem de Procter & Gamble çalışanlarının işlerine verdikleri önemin olduğu tartışmasız biçimde belli oluyordu.

Eğitimi veren IRATA L2 sertifika sahibi eğitmenimiz Okan Ilkıç da eğitimden sonra katılımcıların gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

IMG_20150721_142931587

Eğitim sırasında katılımcıların yönelttikleri sorular günlük fabrika faaliyetlerine çözüm getirme amacıyla sorulan ve yapılan işin kalitesini daha nasıl arttırabileceklerini araştıran sorulardı. Bu yaklaşımları da bizi gerçekten çok mutlu etti.

Her iki şirketi de eğitim çalışmalarına destek olarak ülkemizde güvenli çalışma kültürünün yaygınlaşması için gösterdikleri çabadan dolayı tebrik ediyoruz.

Wellpoint Akademi

Burak İnal